Międzynarodowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi

Coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Do Polski Dzień Ziemi trafił dopiero w 1990 roku, po upadku komunizmu. Od tej pory co roku jest obchodzony w całej Polsce.
Największe do tej pory obchody Dnia Ziemi odbyły się w 2007 roku. Według oficjalnych danych wzięło w nich udział około MILIARDA ludzi. W 30 rocznicę pierwszych obchodów Dnia Ziemi ambasadorem akcji został Leonardo DiCaprio.

Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Dlaczego przejść na odzież ekologiczną? Syntetyczne nawozy sztuczne i pestycydy stosowane w konwencjonalnej „nowoczesnej” bawełnie są odpowiedzialne na dużą skalę za skażenia gleby i wód gruntowych. Bawełna organiczna pozyskiwana jest z upraw ekologicznych w których nie stosuje się środków chemicznych oraz nawozów. Oznacza to ,ze tkanina jest w pełni bezpieczna, nie posiada bowiem szkodliwych substancji. Jest zdrowa i przyjazna dla naszej skóry, certyfikowana bawełna ekologiczna jest uprawiana przy użyciu metod i materiałów, które mają niewielki wpływ na środowisko. Organiczna uprawa odtwarza i utrzymuje żyzność gleby, zmniejszając globalne zużycie toksycznych i trwałych nawozów i pestycydów oraz pozwala zbudować biologicznie zróżnicowane rolnictwo. Przejście na ekologiczną bawełnę pozwala nam poprawić warunki życia milionów ludzi i umożliwia rzeczywistą poprawę w globalnym środowisku. Włókna bawełny organicznej cechują się wyjątkową trwałością, ponieważ nie są osłabione chemicznymi substancjami. Z tego wzgledu każdy może cieszyć się ubraniami takimi jak bluzy czy koszulki przez długi czas. Nie tylko są one odporne na deformację, ale i nie traca żywych, modnych kolorów.

W świecie mody gwałtownie pojawiło się zjawisko zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych bambusa. Materiał z bambusowego włókna jest lekki, prawie transparentny i bardziej miękki niż bawełna. Dzianina bambusowa ma naturalną jakość dającą wrażenie jedwabiu, a dodatkową zaletą jest możliwość prania w pralce. To naturalne włókno jest hipoalergiczne, absorbujące i szybkoschnące, o naturalnych właściwościach antybakteryjnych i nie trzymające zapachu. Specjalne ułożenie włókien zapewnia dobrą wentylacje, dzięki czemu powstający na skórze pot jest natychmiast transportowany do zewnętrznych warstw dzianiny, gdzie szybko odparowuje. Bambus jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku włókien naturalnych. W uprawie nie potrzebuje żadnych pestycydów dzięki naturalnym antybakteryjnym właściwościom. Szybko wzrasta, rodzaj bambusa użytego do produkcji materiału – gatunek Moso – może osiągnąć wysokość 2286 cm w ciągu 45-60 dni. Ten materiał chłodzi latem i ogrzewa zimą – jest doskonały na cały rok. Nasz bambusowy materiał, połączony w 30% z czesaną bawełną organiczną, jest miękki jak nigdy dotąd, znakomicie się układa i jest doskonały do nadruku.

Jeżeli opady są wystarczające, nie jest wymagane dodatkowe nawadnianie. Regeneracja następuje naturalnie poprzez rozbudowany system korzeniowy, który wytwarza średnio od czterech do sześciu nowych pędów na rok. Może on być zbierany wiele razy. A kiedy bambus kończy swój żywot, może on wrócić do ziemi, gdyż jest w 100% biodegradowalny. Bambusy wykorzystywane przy produkcji naszych tkanin są sadzone i uprawiane na rodzinnych gospodarstwach w Chinach, które są w rolniczym użytkowaniu od pokoleń.

Oferujemy torby organiczne, jutowe czy bawełniane dostępne w 40 kolorach. Duży wybór nowych produktów gwarantuje, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz wybierać spośród klasycznych wzorów z bawełny, to proste rozwiązanie dla merchandisingu, bo torby bawełniane z haftem lub nadrukiem przedstawiające logo Twojej firmy to najlepsza reklama.

Please follow and like us: