Ruch, endorfiny i wygodna odzież.

Witajcie, pomysł na posta narodził się po tym jak poszłam na jogę. Szukałam ostatnio czegoś dla siebie, kombinowałam,ale postawiłam na sprawdzone-8lat temu ją ćwiczyłam. Sprawiało mi to dużą radość i działało jak balsam dla ciała i duszy i o dziwo wychodziłam z podwójną energią. Chciałam znów to poczuć. Praca, dom, dwójka dzieci, brak ruchu i ta ciągła gonitwa. Te kilkadziesiąt minut jogi jest tylko dla mnie – w trakcie układów odpoczywam, wyciszam się. Na początku przygody z jogą problemem dla mnie było oddychanie, tak kluczowe w jodze, ale jak już to opanowałam zauważyłam różnicę –w skomplikowanej pozycji mogę pogłębić rozciągnięcie nawet o 10cm. Na początku przygody miałam dość po 3 minutach, a teraz kiedy trening się kończy jest mi smutno, chcę więcej. Ruch dodaje mi energii, siły i motywacji do działania.

Joga to detoks dla duszy.

Jeśli jesteś bardzo zapracowaną i zabieganą osobą, która żyje w bardzo szybkim tempie i dużym stresie? Chciałabyś znaleźć w tygodniu chwilę dla siebie i zrelaksować się, odstresować i aktywnie spędzić czas, wówczas najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą zajęcia z jogi. Zapewni Ci ona nie tylko odrobinę aktywności fizycznej, ale również dzięki jodze doskonale naładujesz swoje baterie, odżyjesz nieco, odpoczniesz a przede wszystkim wspaniale się zrelaksujesz. Joga doskonale poprawia koordynację ruchową, koncentrację i rozciąga Twoje mięśnie, które dotleniają się i poprawiają Twoją kondycję. Przed pierwszą lekcją zadbaj o odpowiedni strój do jogi, który nie będzie krępował Twoich ruchów i zapewni Ci pełną swobodę. Wykonując poszczególne asany musimy mieć pełen zakres ruchu, aby móc wykonać je prawidłowo. Jednakże sama funkcjonalność w przypadku odzieży to nie wszystko! Musisz się w niej dobrze czuć, w zgodzie ze swoim stylem, chyba,że tak jak ja poszukujesz go jeszcze 🙂
Legginsy, spodnie czy koszulki powinny być wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanego, wysokiej jakości gatunku bawełny, który zapewni ciału odpowiednią oddychalność i przewiewność podczas ćwiczeń.

Pilates, zumba, piloxing.

Oczywiście ruch nie ogranicza się do jogi. Ja też nie chce na tym poprzestać. Każdy musi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jest tyle propozycji, że nawet nazwy niektórych to niezły wyczyn! A tak na serio wybór odpowiedniej formy to jedno, ale zadbanie o zdrowie to kolejna z ważnych rzeczy. Na początek spokojnie nie narażając się na kontuzje, ponieważ ta może wykluczyć na kilka miesięcy, nie tylko z uprawiania sportu, ale też z normalnego funkcjonowania. Jak mówią co nagle to po diable. Funkcjonalna odzież też jest istotna, ale nie najważniejsza. Niektórzy zaczynają od skompletowania stroju, aby móc ćwiczyć, każdy sposób dobry w drodze do celu!

Please follow and like us: